Aktuality

Převaha hnutí ANO je pevná. Od sněmovních voleb posilují výrazně jenom Piráti

V zářijovém volebním modelu potvrdilo hnutí ANO svůj náskok. Kdyby se konaly volby do Poslanecké sněmovny, dosáhlo by podle výzkumu stejného výsledku jako loni na podzim. Na druhém místě se umisťují Piráti, kteří jako jediná ze stran posilují výrazněji oproti minulým volbám. Výzkum zpracovala agentura Kantar TNS pro Českou televizi.

Celý článek


Výsledky Studentských voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy

V pondělí 24. a úterý 25. září proběhly na středních školách po celé České republice již po desáté Studentské volby. Středoškoláci vybírali mezi kandidáty do zastupitelstev obcí. S ohledem na povahu systému voleb do obecních zastupitelstev organizátor nezajišťoval celorepublikový sběr a vyhodnocení výsledků. Výsledky jsou proto tentokrát zpracovány a uveřejněny pouze pro volby do Zastupitelstva hlavního města Prahy, kde se tradičně do Studentských voleb zapojuje nejvíce škol.

Právě proběhlé Studentské volby potvrdily, že se největší přízni středoškoláků dlouhodobě těší Česká pirátská strana následovaná TOP 09. Stejně jako u předchozího studentského hlasování je velmi výrazný rozdíl ve volebních preferencích gymnazistů, studentů středních odborných škol a učňů,“ uvádí Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách, a dodává: „Strany současné vládní koalice a ty, které její vznik podpořily, v těchto volbách ´nanečisto´ propadly.“

Celý článek


Mikulovští fotbalisté v přímém přenosu na České televizi sport

V sobotu 29.9.2018 od 9.45h začne na České televizi sport v rámci projektu Můj fotbal živě vysílání z Mikulova, v jehož rámci nastoupí od 10h fotbalisté FC Pálava Mikulov “B” proti fotbalistům TJ Sokol Vranovice. Domácí tým si nachystal na toto utkání nečekanou posilu. Bude to trojnásobný mistr světa a 4 násobný mistr Evropy v běhu na 400m Pavel Maslák, český Usain Bolt.

Přijďte povzbudit naše hráče a zažít na vlastní oči přímý přenos fotbalového utkání, jste srdečně zváni. Komentovat budou Vlastimil Vlášek a Luděk Zelenka. Vstupné je jako obvykle 30 Kč.

Pokud dostanu důvěru trenéra a budu ve formě, měl bych nastoupit na levé straně obrany.