O mně

Pocházím z Mikulova, kde jsem začínal svou politickou kariéru jako tajemník MěÚ a zastupitel a postupně jsem prošel všechny úrovně politiky až po ředitele kabinetu předsedy vlády. Byl jsem poradcem ministrů obrany a financí, ředitelem kanceláře hejtmana Jihomoravského kraje i vojenským diplomatem ve Vídni. Mám právnické vzdělání, které jsem využíval zejména jako podnikový právník a advokátní koncipient.

Jsem celoživotně spojen s okresem Břeclav pracovně i osobně, miluji víno, místní folklorní tradice, památky a přírodu. Hrál jsem fotbal v Mikulově a za Zbrojovku Brno, běhal za Lokomotivu Břeclav. Neustále se pravidelně vracím do regionu za rodinou a přáteli.

Chtěl bych své politické zkušenosti využít pro rozvoj regionu a cítím čistou a správnou energii z Pirátské strany, kterou považuji za obrovskou naději naší politiky. Snažím se během volební kampaně navštívit všechny města a obce okresu, potkat se s co největším počtem občanů a přesvědčit je, že mám největší schopnosti a potenciál pomoci regionu. Pomáhal jsem i předchozímu, nedávno zesnulému senátorovi Janu Hajdovi, se kterým mě pojilo dlouholeté rodinné přátelství. Na jeho práci bych chtěl navázat a dokončit ji.

Stranu zelených s její podporou trvale udržitelného rozvoje a sociálně a ekologicky orientovaného tržního hospodářství považuji za důležitou součást našeho politického spektra a velmi si vážím její podpory mojí senátorské kandidatury. Jedním z bodů mého volebního programu je dokončení chybějící dopravní infrastruktury, zejména dálničního spojení Brna s Vídní a obchvatu Břeclavi. Chtěl bych, aby byly vybrány varianty, které co nejméně zatíží životní prostředí.

Karel Štogl